Lepená podkova v otevřeném stáji
„Lady je u mě v otevřené stáji teprve od dubna 2019 a měla velmi křehké rohovinové stěny, ve kterých hřebíky podkov téměř nedržely. Úplně bez ochrany ale chodila nesmírně citlivě, a tak jsem pro ni musel najít alternativu.“
Ahoj, milí přátelé,
jmenuji se Patrick, je mi 29 let a koním jsem propadl už od svých 6 let. Provozuji svůj vlastní malý ráj pro koně přímo u domu. Aktuálně mám v péči šest koní. Rozhodl jsem se pro chov v otevřené stáji, protože jsem přesvědčen, že koně by se měli mít vždy možnost pohybovat – ať už pak raději stojí celé hodiny u sena, nebo podřimují na slunci, je na nich, ale možnost maximálního možného pohybu by jim podle mě měla být dána.
Klisna teplokrevníka Lady, narozená v roce 2010, je jedinou „klisnou v péči“ v mém malém zařízení. Trénuji ji ale také a předvádím ji i na závodech. Moje rovněž v roce 2010 narozená Ipanema (zkráceně Ipa) je dáma, díky které celá ta věc „koně-na-vlastní-pěst“ vyrostla. Obě klisny jezdím především já a od května 2019 nosí Goodsmith. K mé hejně patří ještě Emmi M, která se aktuálně nachází v radostném očekávání a je mimochodem trpělivou učitelkou pro majitele Lady, a moje tři vlastnoručně odchované hvězdy zítřka. Coco, první hříbě Ipy, jsou nyní v roce 2020 tři roky. Zcela pomalu, ale jistě ji teď zvykám na všechno, co souvisí s ježděním. Moni (Moon Shadow) a Missy (Mrs. Mercury) jsou nevlastní sestry a dcery Ipy a Emmi – narodily se u mě letos a jsou tedy také vlastním odchovem. S Lady a Ipou jsem si už mohl přičichnout k závodnímu vzduchu. V drezuře jsme jezdili na úrovni A a s Lady jsem letos jezdil i parkur úrovně A. Protože jsem dlouhá léta žádné závody nejezdil a oba koně si přede mnou ještě nemohli přičichnout k závodnímu vzduchu, byl jsem s výkonem svých dam velmi spokojen. V nadcházející venkovní sezóně doufáme, že nasbíráme trochu více rutiny.
- Po volbě výběru se obnoví celá stránka.
- Otevře se v novém okně.






