Lepená podkova jako poslední možnost
„Pro mě jako rekreačního jezdce je to nejlepší alternativa pro dlouhodobě zdravá kopyta, ale i pro závodní jezdce nebo koně s problémy s kopyty je to nejpřirozenější ochrana kopyt, jakou lze koni poskytnout.“
Ahoj,
jsem Michelle, je mi 16 let a svého koně mám od 09.02.2019. V sedle sedím už zhruba 8 let a věnuji se různým disciplínám.
Moje bádensko-württemberská klisna po Con Spirito x Gräfin, jménem Golden Star (Goldi), je 7 let stará. Jezdíme až do úrovně skoků M a drezury, což odpovídá i jejímu výcvikovému stupni. V současnosti ji ježdím převážně rekreačně, protože aktuální problémy s kopyty nic jiného nedovolují. Byla oceněna jako klisničku u matky a má dobré papíry.
Od 03.04.2019 jsme se přestěhovali do nové stáje (otevřená stáj s vnitřním boxem přes noc), kde má obrovský box bez mříží. Ráno v 5 jde se dvěma dámami chladnokrevníky na velkou pastvinu, kde zůstává až do večera, v létě i v zimě. K dispozici má 24/7 seno a slámu podle toho, kolik potřebuje. Pro tento způsob ustájení jsem se rozhodla, protože ho považuji za nejlepší pro koně. :)
Měla pevná, zdravá kopyta – až na vadné postavení vpředu vlevo (strmé kopyto) – ale kvůli ztracené podkově na strmém kopytě vpředu vlevo se kopyto stalo lámavým a popraskaným / kopytní stěna se vylamovala a neustále kulhala (téměř půl roku). Poté jsme krátkou dobu používali kopytní boty. Krátce nato přišla po rentgenu diagnóza veterinářky: okamžitě řekla: „uspat“. Já jsem však naději nevzdala a dostala se k Goodsmith.






