Zkušenosti s inovativní ochranou kopyt
„Po první fázi přivykání se změnil i chod, klisna začala došlapovat prostorněji a dobře vykračovala z ramene.“
Ahoj všichni,
jmenuji se Ines, pocházím z okolí Hamburku a jezdím na koni už 25 let. Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s ochranou kopyt Goodsmith. Moje 19letá lusitánská klisna Sureña nosí Goodsmith od 19. ledna 2018. Sureña má kohoutkovou výšku 154 cm a váží 540 kg. V současné době jsme ve fázi budovacího tréninku. Náš všední den je velmi pestrý. Sureña je trénovaná v drezuře – ze sedla i ze země. Pracujeme na dlouhých opratích, milujeme volnou práci a rády vyrážíme do terénu. K našim lekcím patří i práce s garrochou. Sureña obývá box se slámovou podestýlkou a přes den si užívá volný čas na pastvině nebo na výběhu.
Výchozí stav kopyt: Sureña má velmi tenké stěny, tenkou chodidlovou plochu a poměrně křehkou kopytní rohovinu. Před několika lety jsem se už jednou pokusila podkovy sundat, ale po necelém roce jsem to vzdala. Růst rohoviny byl ve srovnání s obrušováním příliš slabý (přestože jsme používali kopytní boty) a klisna byla zvláště v oblasti patek stále plošší a chodila citlivě. Vzadu chodila mnoho let na boso a fungovalo to dobře, jen vepředu to nešlo.
Během let jsme vyzkoušeli různé podkovy (plastové i hliníkové). Zejména v posledním roce kvalita rohoviny velmi utrpěla (jistě i kvůli počasí). K tomu se přidal velmi špatný růst a několik ztracených podkov (samozřejmě i s vylámanou rohovinou), takže už téměř nebyla možnost upevnit klasický k
- Po volbě výběru se obnoví celá stránka.
- Otevře se v novém okně.






